NAŠE PROSTŘEDÍ
JE NAŠE VÁŠEŇ

JAK TO ZAČALO

Jsme skupina studentů, které unavovalo číst nadpisy o smutném stavu českých lesů a rozhodli se s tím něco udělat. Protože jsme vždy měli blízko k přírodě, chtěli jsme to změnit a začali jsme vysazovat stromy. Později jsme od mnoha lidí slyšeli, že nám chtějí pomoci, a tak vznikl náš projekt, který dává všem příležitost se podílet na boji proti změně klimatu.

POKROKY

Náš projekt vzniknul na počátku roku 2020. V současné době jsme na cestě k výsadbě prvních 10 000 stromů a zároveň k ovlivnění stovek jedinců prostřednictvím vzdělávacích programů zaměřených na význam stromů, půdu a naše podnebí. V současné době navíc realizujeme nové kampaně, které vysvětlují širší veřejnosti dopad jejich akcí na naši přírodu a budoucnost naší planety.

O Nás

Jsme Oli a Martin a spolu s kamarády jsme založili projekt Zasaď život v roce 2020, když jsme ještě byly na vysoký. Jsme parta mladých lidí, které unavovalo číst nadpisy o smutném stavu českých lesů a rozhodli se s tím něco udělat. Protože jsme vždy měli blízko k přírodě a není nám lhostejná, chtěli jsme to změnit a začali jsme vysazovat stromy. Později jsme od mnoha lidí slyšeli, že nám chtějí pomoci, a tak vznikl náš projekt, který dává všem příležitost se podílet na boji proti změně klimatu.

náš tým

zuzka

Jsem nadšená bioložka a lektorka a výzkumník. Ráda se učím novým věcem, pouštím se do zajímavých a smysluplných projektů. Jsem vystudovaný Geobotanik, ráda zahrádkařím, cestuji a objevuji krásy přírody. Spektrum mých dalších zájmů je opravdu široké – dnes mezi ně patří hlavně šití kostýmů, paličkování, tanec (Irský tanec, salsa,..), ale také Cosplay, LARP a jiné kreativní fantasy aktivity.

stasy

Jmenuji se Stasy a mám ráda umění všeho druhu. Od herectví, přes tvorbu abstraktních obrazů až po hraní na kalimbu. Otázka udržitelnosti je pro mne zajímavá, začala jsem nad tím přemýšlet již několik let zpátky, když jsem začínala malovat na textil ze second handu a říkala jsem si, že by bylo skvělé, aby nějaký kousek oblečení dostal druhou šanci a zároveň by to bylo originální dílo. Jsem ráda, že můžu být součásti projektu, který myslí nejen na sebe, ale i na lidi.

NAŠE MISE

Naše mise se skládá ze tří hlavních bodů:

Bojovat proti změně klimatu a předcházet odlesňování v České republice

Dát každému šanci na změnu, ne pouze společnostem

Vzdělávat lidi o dopadech odlesňování a změně klimatu

NAPIŠTE NÁM

Zasaď život s.r.o.

IČO: 119 28 468

č.p. 148, 398 11 Skály

zacnisazet@zasadzivot.cz